Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
281 gösterim
Merhaba, grafik tasarımcıyım grafik programlarının problemsiz çalışacak bir bilgisayar almayı düşünüyorum. PC kullanıcısıyım ama bu işlerin (Grafik tasarım) ağırlıklı olarak MAC bilgisayarlarda yapıldığını da takip ediyorum, 10-12 bin TL bir bütçe ayırdım bu iş için, bu paraya iyi bir pc toplamak mı daha akıllıca yoksa orta karar bir imac mi almak mı daha akıllıca olur? Mac için kulaktan duyma bazı bilgilerim var; stabil çalışması, hızlı olması, daha az problem çıkarması gibi gibi... yardımcı olursanız sevinirim.
Alım kararı kategorisinde murat_gever (120 puan)

2 Cevap

3 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Yıllardır PC kullanıyorum bana problem çıkarmadı :)

Grafik tasarım stüdyolarında parası olanlar MAC alıyor zira bilgisayar konusunda deneyimsiz personelin cihazı kuracağı ekstra yazılımlar ile madara etmesi PC'ye nazaran daha zor :)

Kurulumu kolay ve sınırları belli.

Fakat PC'den anlayıp, profesyonel işinde Mac kullanan görmedim. 2 katı para verip yarı performans almak pek bilen adam işi değil.
mesutcevik (122k puan)
2 beğenilme 0 beğenilmeme
Bence kendinize güzel bir sistem toplayın Mac'ten daha fazla performans alabileceğiniz bir sistemi daha ucuza alabilirsiniz
rooter (310 puan)

İlgili sorular

1 cevap 74 gösterim
74 gösterim 5 Eylül 2017 Alım kararı kategorisinde bakirkoybilisim (100 puan) sordu
3 cevap 933 gösterim
1 cevap 126 gösterim
1 cevap 87 gösterim
1 cevap 359 gösterim
359 gösterim 17 Şubat 2020 Alım kararı kategorisinde charistone (100 puan) sordu
...