Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
298 gösterim
Merhaba Mesut Abi,

Full HD, 144 Hz, 1 ms bir monitör almak istiyorum, asıl amaç oyun oynamak fakat Photoshop için de kullanacağım. 24" ya da 27" olabilir. 27" biraz büyük gelebilir açıkçası. TN panelin IPS'den daha soluk renkler verdiğini biliyorum ama bu özelliklerde IPS bir monitör de bulamadım. Bu monitör hakkında ne düşünüyorsun acaba? IPS almadığım için ciddi bir kayıp yaşamış olur muyum? Daha iyi bir tavsiyen varsa onu da alabilirim. Evga GTX 1060 SC ile kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.

http://www.hepsiburada.com/asus-mg248q-24-1ms-dvi-d-hdmi-display-full-hd-oyuncu-monitor-p-BD805460
Alım kararı kategorisinde felix (100 puan)

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Hangisine ağırlık vereceğine bağlı, eğer Photoshop ile para kazanıyorsan ve hardcore oyuncu değilsen IPS alman daha mantıklı olur, 5ms civarı monitörde şu anda normal bir oyuncu için yeterli gelecektir, Tam tersi ise yani Photoshop sadece hobi amaçlı ise ve hardcore oyuncu isen 1ms TN panel daha mantıklı.

Bir de benim tavsiyem monitörü internetten almak yerine mağazaya gidip yerinde görmen, burada dikkat etmen gerek bir nokta daha var; bazı monitörlerin renk ayarları bozuk olabiliyor. Bundan dolayı belirlediğin monitörlere orada renk ayarı yapman gerekebilir.

Bunun sebebi ise her panel aynı değil. IPS yazıp TN panelden daha kötü görüntü veren monitörler de var.

Belki Mesut abinin bildiği bir monitör vs vardır o gelince daha iyi bir öneri de bulunacaktır.
hasan_tarhan (1.1k puan)
Cevap için teşekkür ederim Hasan, iyi geceler. :)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Linkte verdiğin monitör hiç fena değil. ASUS'un yeni TN modelleri %100 RGB destekli oluyor. Photoshop için de bu model Adobe RGB'i %78 oranında destekliyor. Az çok işini görecektir.
mesutcevik (122k puan)
İlgin için teşekkür ederim abi, alayım ben o zaman bunu. :)

İlgili sorular

1 cevap 69 gösterim
1 cevap 37 gösterim
37 gösterim 12 Ocak Alım kararı kategorisinde canmustu (100 puan) sordu
2 cevap 40 gösterim
1 cevap 16 gösterim
16 gösterim 18 Mayıs Alım kararı kategorisinde lutfullah_gurer (220 puan) sordu
1 cevap 26 gösterim
...