Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
265 gösterim
Öncelikle iyi günler.

Asus rog gtx 1070 ekran kartım var. Diğer bilgisayar bileşenlerim de oldukça iyi. Sizce 4K gsync mi almalıyım yoksa 2K gsync mi almalıyım? Biraz araştırma yaptım ama konuya pek hakim olamadığım için uzman görüşünüz benim için önemli.

Saygılar.
Alım kararı kategorisinde mahmutdogan (100 puan)

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Monitör seçerken bence bugünün koşullarını düşünmeyin. Zira monitör en uzun kullanılan çevre bileşenidir. Bütçenizin izin verdiği en yüksek çözünürlük ve iyi özelliklere sahip ürünü almakta yarar var.

Fakat ben 1070 için en idealini sordum gerisini anlamam derseniz, 1070'in olayı 2K Gsync derim.
mesutcevik (122k puan)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
i7 6700K,DDR4 3200mhz 16gb Ram,MSI GTX X 1070 var sistemimde, G2460PG 144hz G-sync FullHD kullanıyorum. AAA oyunlar oynuyorsan ne yazik ki 2k da gelecekte her oyunda yüksek fpsler alamazsın. Şu an bile çok iyi optimize edilmiş oyunlarda full hd de 150 civarı fps zar zor alıyorsun bazılarında ayar kısarak o civarlarda kalabiliyorsun. Önemli olan şey bence öncelikli oynadığın oyunlar. Eğer CS:GO, Overwatch gibi multiplayer oyunlar oynuyorsan 2k monitör tercih edebilirsin. AAA oyunlarda da grafik kısarak iyi performans alırsın.

Oyun  harici eğer çok film izleyen biriysen veya PC başında oyun hariç çok vakit geçiriyorsan yine 2k tercih etmen avantajına olur.
huseyin_hotamis (140 puan)

İlgili sorular

2 cevap 46 gösterim
46 gösterim 23 Mart Alım kararı kategorisinde beritank76 (4.2k puan) sordu
1 cevap 182 gösterim
1 cevap 39 gösterim
1 cevap 84 gösterim
1 cevap 35 gösterim
...