Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
421 gösterim
İyi günler, dizüstü bilgisayarların ekran kartı değişimi konusundaki fikrinizi biliyorum. Teoride olsa bile pratikte o kadar da kolay değil :)) Ama ben bunun mümkün olup olmayacağını merak ediyorum. Bilgisayarım Toshiba Qosmio X505 q830, i7 720qm işlemci ve nvidia gts250m,1600 900 ekran çözünürlüğü. Bu işlem mümkün olsa, takabileceğim en yüksek model mobil ekran kartı hangi seridir?Şöyle de sorabilirim:Crysis 3 oynamak istediğimde dx11 gerekliliği yüzünden açamamıştım. Crysis 3 oynatsa da yeter. Bu konu hakkında birtakım araştırma yaptım fakat soketlerin ve varsa başka bir şeyin uyumluluğu konusunda bir bilgiye ulaşamadım. Hangi özelliklere dikkat etmemiz gerektiğini açıklayabilir misiniz?

Teşekkürler
kapalı
Donanım sorunları kategorisinde osmanerikci (480 puan)
mesutcevik yeniden etikenlendirildi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
Merhaba,

Notebooklarda ekran kartı değişimi için notebook anakartı üzerinde mxm slotu yer alması ve hali hazırda üzerindeki ekran kartının da bu slotta takılı olması gerekiyor.

Elinizdeki modelde MXM slotu var mı emin olamadım :) Fakat büyük olasılıkla q830 değil de q870 modelinde mxm slotuna yer verilmiş görünüyor. Eğer MXM slotunuz varsa MXM uyumlu başka bir GPU değişikliği yapabilirsiniz.

Tabi bu değişiklik için dizüstü anakart ve adaptör uyumluluğuna bakmanız gerekli. Model eski olunca internet üzerinde pek bir bilgi bulunmuyor.
mesutcevik (122k puan)
mesutcevik seçti

İlgili sorular

1 cevap 36 gösterim
36 gösterim 15 Ekim 2018 Alım kararı kategorisinde medral (130 puan) sordu
1 cevap 102 gösterim
1 cevap 62 gösterim
62 gösterim 16 Haziran 2019 Donanım sorunları kategorisinde huseyin_deli (530 puan) sordu
1 cevap 46 gösterim
46 gösterim 20 Eylül 2017 Alım kararı kategorisinde aliibrahim-kayikcioglu (100 puan) sordu
0 cevap 1 gösterim
...