Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
76 gösterim
Mesut abi zamanında önerdiğin şu ucuz yaka mikrofonundan almıştım Aliexpressden. Pc yi takınca sadece cızırtı sesleri çıkartıyor(Dışardan ses almıyor sadece cızırtı sesi çıkartıyor) telefonda ise (ASUS Zenfone 3) hiç algılamıyor dahili mikrofonu kulanmaya devam ediyor. Sorum şu bilgisayar için okutabilmemin bir yolu var mı?

Bahsettiğim mikrofon
Donanım sorunları kategorisinde m_medya (110 puan)
mesutcevik düzenledi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Eğer bilgisayarda mikrofon ve kulaklık çıkışları farklı ise mikrofon çalışmaz. Bunun için ek bir dönüştürücü edinmen gerekli. Buraya tıklayarak görebilirsin.

mesutcevik (122k puan)
Evet farklı. Cevap için teşekkür ederim.
Ek olarak bu adaptör takılıyken sesi kulaklığa alamazsın. Anmcak Bluetooth bir kulaklık kullanarak sorunu çözebilirsin.

İlgili sorular

1 cevap 6 gösterim
1 cevap 11 gösterim
11 gösterim 18 Nisan Genel kategorisinde ahmetirfanolar (170 puan) sordu
1 cevap 30 gösterim
30 gösterim 30 Kasım 2019 Donanım / Yazılım kategorisinde onrtrkgl (100 puan) sordu
1 cevap 30 gösterim
30 gösterim 25 Temmuz 2019 Genel kategorisinde alperen (130 puan) sordu
...