Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
58 gösterim
Mesut bey merhabalar. 2080 veya 2080 Ti almayı planlıyorum. Aylar önce satın aldığım 1080ti bozulduğu için para iadesi almak zorunda kaldım. Dolayısıyla aylardır kartsızım ve yeni nesile geçmeyi bekledim uzun zamandır. Fakat dolardan dolayı iyice düşünmeye başladım. MSI'ın Gaming X modelini gözüme kestirdim, fiyat olarak daha uygun duruyor. Bu model ile Asus'un diğer modelleri arasında bir performans farkı var mı? Şu an ön siparişe sunulan kartların hepsi OC Edition mı? Sizce ön sipariş mi vermeli yoksa 20 Eylül'de kartlar piyasaya sunulduktan sonra mı almalıyım? Ve en önemlisi sizce kartı nereden almalıyım? Karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim :)
kapalı
Alım kararı kategorisinde evrim (590 puan)
mesutcevik düzenledi

2 Cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
Merhaba,

Kartı en ucuz nereden bulabiliyorsanız oradan alın :)

İlk partide bütün markaların RX2000 serisi aşağı yukarı aynı özelliklerde olacaklardır. Kendime alıyor olsam yine hangisi daha ucuzsa o markayı tercih ederim.

Para hazır ve ekran katınız yoksa çıktığı gibi alın derim.
mesutcevik (91.3k puan)
evrim seçti
MSI'ın Gaming X modeli fiyat olarak en hesaplı olan model şuan için. Paranın bir kısmı hazır diyebilirim. Şuan için alamasam da en geç Ekim veya Kasım gibi kartı kesin almayı planlıyorum. O zamana sarkarsa da 2080ti almayı planlıyorum. Mining durumundan dolayı stoklarda kalmama gibi bir durum söz konusu olur mu peki ?
Eğer mining performansı çok yüksek çıkarsa her şey mümkün :)
Anladım. Cevaplarınız için teşekkürler :)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Mesut Bey son olarak bir sorum daha olacaktı. Az önce bir başlık altındaki yorumunuzu gördüm. İşlemci olarak şuan i7 6700K kullanıyorum. Fakat 2080 veya 2080ti a geçiş yaparsam kartın performansından tam olarak yararlanamayacağım sanırım. Bu performans düşüklüğünü kabaca anlatmak gerekirse özellikle 4K'da ne kadar bir FPS düşüşü yaşarım. Ve RTX serisi için önerdiğiniz bir işlemci var mı ?
evrim (590 puan)
Test etmeden bir şey demek zor. Fakat elinizdeki işlemciyi biraz hız aşırtırsanız 4K çözünürlükte çok sorun yaşamazsınız.

İlgili sorular

1 cevap 14 gösterim
1 cevap 32 gösterim
32 gösterim 9 Mayıs Sistem önerileri kategorisinde atakan_bacaksiz (100 puan) sordu
1 cevap 38 gösterim
38 gösterim 17 Ağustos 2018 Alım kararı kategorisinde alyuss (130 puan) sordu
1 cevap 31 gösterim
2 cevap 225 gösterim
225 gösterim 11 Ekim 2017 Alım kararı kategorisinde mahmutdogan (100 puan) sordu
...