Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
41 gösterim
Mesut bey merhaba, kişisel bir soru olacak farkındayım fakat merak ediyorum. Sizlerin tericihi hangi ekosistemden yana? Kapitalizm sembolü, yazılım dersi veren apple mi? Özgürlük savaşçısı android mi? Birkaç küçük örnekle cevabı taçlandırırsanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.
Cep telefonu genel kategorisinde caglarcb (100 puan)

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Öncelikle hem Apple hem de Google birer amerikan şirketi ve her ikisinin de ana amacı para kazanmak. Herhangi birini kapitalizmin sembolü olarak nitelerken diğerini özgürlük savaşçısı olarak tanımlamak haksızlık olacaktır. Google, Android işletim sistemi için üreticilerden ücret talep etmiyor fakat kendi servislerinin kutudan çıktığı gibi kurulu gelmesini şart koşuyor :)

Ben ilk çıktığı yıllarda iPhone ve iPhone 3G sonrasında ise iPhone 7 Plus modeline kadar çeşitli Android telefonları kullandım. Platform seçerken tek amacım benim üretkenlik ve iletişim ihtiyaçlarımı en iyi görecek cihazı cebimde taşımaktı.

iPhone 7 Plus ve iOS 10 sonrası iPhone ve iOS platformu benim her isteğime cevap verebilecek hale geldi. Şu anda yurt dışında katıldığım etkinliklerde yanımda kamera ve bilgisayar götürmeden videoları iPhone ile çekip, iPhone ile işleyip yine iPhone ile yayına alabiliyorum.

Android de gelişiyor. Fakat hala hızlı bir video düzenleme ve render yazılımı yok. Sosyal medya uygulamalarının Android sürümleri, iOS sürümleri yanında beta sürecindeki denemeler gibi kalıyorlar.

Özellikle Instagram'ı aktif kullanan biri olarak Android sürümü ile iOS sürümü arasında nedenini anlayamadığım şekilde bir uçurum var. Sanki Android'e çıkartmak istemiyorlar gibiler :)
mesutcevik (77.1k puan)

İlgili sorular

3 cevap 122 gösterim
1 cevap 3k gösterim
2 cevap 52 gösterim
52 gösterim 2 Ağustos 2017 Donanım / Yazılım kategorisinde okcoolpeache (100 puan) sordu
1 cevap 73 gösterim
1 cevap 28 gösterim
...