Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
480 gösterim
MacBook Pro 2017 13 inç bilgisayarım son zamanlarda internette gezinirken daha doğrusu twitch de canlı yayın izlerken ısınmaya başlıyor ve ciddi bir şekilde fan sesi duyuyorum. Ne yapmam lazım
kapalı
Donanım sorunları kategorisinde alperen (130 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
Merhaba,

Kimi zaman tarayıcılar video izleme esnasında bilgisayarlara fazlaca yüklenebiliyorlar. Farklı bir tarayıcı ile deneme şansınız oldu mu?

Intel Power Gadget uygulaması ile herhangi bir işlem esnasında Macbook'un yük durumunu ayrıntılı takip edebilirsiniz

https://software.intel.com/en-us/articles/intel-power-gadget-20
mesutcevik (122k puan)
alperen seçti
Farklı bir tarayıcı denemedim ancak yani pro bir cihazın safaride dolaşma ile ısınması sizce anormal değil mi? Siz yaşadınız mı böyle bir sorun ya da yaşayan var mı çevrenizde? Sizce servise götürmeli miyim? Ayrıca garip olan sadece twitch'ten canlı yayın izlerken oluyor YouTube da veya netflix de hiçbir sıkıntı yok.
Dediğim gibi kimi uygulamalar işlemciye diğerlerine göre daha fazla yüklenebilirler. Intel Power Gadget isimli uygulama ile yaptığınız iş sırasında işlemcinin ne kadar yorulduğuna bakabilirsiniz. Eğer işlemci yoruluyorsa doğal olarak dizüstü ısınacak, fan çalışacaktır bunda korkulacak bir şey yok :)

İlgili sorular

2 cevap 272 gösterim
272 gösterim 8 Ağustos 2018 Alım kararı kategorisinde alyuss (130 puan) sordu
1 cevap 374 gösterim
1 cevap 750 gösterim
750 gösterim 26 Haziran 2018 Alım kararı kategorisinde alperen (130 puan) sordu
1 cevap 4.3k gösterim
4.3k gösterim 15 Mayıs 2018 Alım kararı kategorisinde alperen (130 puan) sordu
0 cevap 115 gösterim
115 gösterim 1 Eylül 2018 Alım kararı kategorisinde alperen (130 puan) sordu
...