Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
1k gösterim
Abi selamlar,

Son zamanlarda çıkan PlayStation exclusive oyunlar gerçekten konsol aldıracak türden. God of War, Marvel's Spider-Man, Red Dead Redemption 2 gibi oyunlar çıktı ve hepsi de oldukça etkileyici yapımlar.

Peki tamam konsol alma fikri kafamızda yerleşti diyelim, ama yeni konsolların çıkmasına 2-3 yıl kalmışken hâlâ PlayStation 4 sahibi olmak mantıklı mı?

Benim 4K derdim yok, Slim yeter denebilir mi yoksa yıl olmuş 2018 deyip Pro mu almalı? Slim hâlâ performans açısından yeter mi ve 3-4 yıl daha da yeterli kalır mı?

Yeni konsol çıksa bile eski konsola oyun çıkmaya devam eder mi?

Biraz uzun ve çoklu bir soru oldu kusura bakma abi, ama gerçekten konsol alma fikrim olsa bile soru işaretleri aklımda dönüp duruyordu. Şimdiden teşekkürler.
kapalı
Alım kararı kategorisinde mfurkanakyuz (1.1k puan)

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
Merhaba,

Bence şu anda en doğru zaman. Konsolun en iyi oyunları çıkışını yaptı. Bundan sonra çıkışı beklenen bir Dayz Gone bir de Ghost of Tsushima kaldı. Onlarında çıkış tarihleri belirsiz.

Pro filan almaya da gerek yok. PlayStation tarafında Pro ile düz PS4 arasında kafaya takılacak detay farkları olmuyor.

PS5 duyurusu yapılmadan en uygun fiyatlı PS4 modelini alıp, en baba oyunlarını 2. elde uygun fiyata bulup oynarsanız bir oyuncunun yapabileceği en iyi şeyi yaparsınız. Oyunları bitirdikten sonra da konsolu satarım ve PS5'i beklerim :)
mesutcevik (122k puan)
mfurkanakyuz seçti
Cevap için tekrar teşekkürler, gerçekten konsol almak isteyen ama kafasında soru işareti olanların içine su serptiğini düşünüyorum abi sağolasın. :)

İlgili sorular

1 cevap 203 gösterim
2 cevap 478 gösterim
478 gösterim 10 Ağustos 2017 Alım kararı kategorisinde mert-kemal-kureci (100 puan) sordu
0 cevap 84 gösterim
84 gösterim 31 Ocak 2019 Alım kararı kategorisinde emircanaydin71 (100 puan) sordu
1 cevap 332 gösterim
332 gösterim 12 Haziran 2017 Alım kararı kategorisinde fatihbjk90 (330 puan) sordu
...