Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Kategoriler

338 gösterim
Merhaba mesut bey

     Ben TİVİBU Uydu abonesiyim tam geçen yıl bu ayın sonunda 2 adet Türk Telekom faturalı mobil hat abonesini referans göstererek ayda 9 tl ye 24 ay taahhütlü oldum  yaklaşık 6-7 ay kullandım ve referanslarımdan birisi Vodafone'ye geçti faturam 12 tl ye yükseldi. Bende 12 tl de iyi dedim devam ettim. bundan 3-4 ay sonra diğer referansım da Türkcell'e geçti öyle olunca faturam 39 tl ye yükseldi.

     Tam bu sıralar ne yapsam diye düşünüyordum ki sizin videonuzu gördüm ve izledim. Ve benim için en iyisi TİVİBU aboneliğimi iptal etmek olduğuna karar verdim. Bugün TİVİBU'yu aradım iptal etmek istediğimi söyledin bana 400 tl civarında taahhüt bedeli çıkardılar bende böyle bir bedelin olmadığını bu bedeli ödemeyeceğimi söyledim.

     Sonra ilçe kaymakamlığındaki Tüketici Hakem Heyetine başvuru için gittim. Durumu anlattım "Benim böyle bir hakkım varmış 1 yıldan uzun taahhütlerde cayma bedeli alınmıyormuş bu konuda şikayette bulunacağım" dedim. Oradaki görevlilerden biri bana böyle bir şey olmadığını o dediğiniz sadece sözleşmelerde geçerli sizinki taahhüt dolayısıyla haksızsınız ve boşuna uğraşmış olursunuz ve bundan dolayı ayrıca mahkeme parası ödersiniz dedi. Sizin video ve Aydın AĞAOĞLU'n dan bahsettim "O insanları yanlış yönlendiriyor ve popülerlik sağlıyor sadece" dedi

     Ben ne yapmalıyım sizden yardım istiyorum.
Genel kategorisinde lutfullah_gurer (180 puan)
mesutcevik düzenledi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

O videoda yanlış anlaşılan bir konu var. Aydın Ağaoğlu, cayma bedeli ödemezsiniz derken caymak istediğiniz için ek ceza ödemezsiniz diyor.

Konuşmanın devamında aldığınız indirimi firma talep eder ve ödemek zorundasınız diyor. İndirimi geri öderken de hesap kullanılan indirimler veya kalan aylarda yararlanılacak indirimler hesaba alındığında bunların hangisi daha ucuzsa onu ödersiniz diyor.

Kısacası sözleşmeden caydığınız için ek bir ceza yok, sözleşmeden caydığınız için yararlanılan indirimleri geri ödeme yükümlülüğü var.
mesutcevik (91.3k puan)
Allahtan iptal etmemişim. Tuttum adamlara siz kanuna karşı mı geliyorsunuz diye baya fırçaladım bide :)
Mesut bey şimdi tivibu bana daha uygun fiyattan yeni bir sözleşme öneriyor. Ben yeniden 24 ay taahhüt imzalasam yeni taahhütün ilk ayı caysam 1 aylık mı cayma bedeli öderim yoksa önceki 12 ay la beraber mi olur?

İlgili sorular

2 cevap 19 gösterim
19 gösterim 29 Eylül Genel kategorisinde siador (210 puan) sordu
1 cevap 18 gösterim
1 cevap 19 gösterim
...