Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
20 gösterim
Mesut abi oyun sektörü ve donanımlar ile ilgili senin bir konuda fikrini almak istiyorum. Biliyorsun son zamanlarda oyunları stream ederek oynamak ile ilgili haberler ve başlıklar görüyoruz. Tabi şu an için çok erken bir proje. Dünyada genel olarak internet hızlarının çok daha artması gerekiyor bunun yaşanması için. Belki 10 belki 20 sene sonra bu özellik yaygınlaşıp kullanılır hale gelecek diye düşünüyorum. Bu konuda sen ne düşünüyorsun ? Eğer bu durum gerçekleşirse Nvidia , Amd gibi kart üreticileri ne yapacak çok merak ediyorum ?
Genel kategorisinde evrim (600 puan)
mesutcevik düzenledi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

AMD ve Nvidia gibi firmalar zaten bu servislere kart satıyorlar :) Sunucu tabanlı daha fazla kart satar yollarını bulurlar.

Ek olarak bugün Full HD Stream servisleri var. Evde 4K oynuyorsun. Yarın 4K stream servisleri çıkacak ama sen evde 16K çözünürlükte oyun oynuyor olacaksın.

İnternet hızları ve gecikme konusunda çok büyük yenilikler olmadıkça sabit donanım satışları devam eder.
mesutcevik (122k puan)

İlgili sorular

2 cevap 42 gösterim
42 gösterim 8 Şubat Oyunlar kategorisinde gamerhd21 (100 puan) sordu
1 cevap 42 gösterim
42 gösterim 27 Nisan 2017 Genel kategorisinde aziz-emre-ozturk (490 puan) sordu
1 cevap 218 gösterim
1 cevap 76 gösterim
1 cevap 341 gösterim
341 gösterim 30 Eylül 2018 Genel kategorisinde ramazan (100 puan) sordu
...