Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

760 gösterim
Donanım sorunları kategorisinde blooddrunk (100 puan)

Öncelikle selamlar. Bugüne mi özel bilmiyorum fakat chrome tarayıcısından siteye üye girişi yapmak neredeyse imkansızdı. Sürekli üye girişi yapıyorum atıyor otomatik beni tekrar login ekranı geliyordu. Neyse gelelim soruya :)

PS4 Pro kullanıcısıyım ve son zamanlarda 4k HDR oyunları oynaya oynaya haşat ettim cihazı. RDR 2 den sonra fanımın bir f16 ile kafa tutacak sesi çıkarana kadar sorun olduğunu anlamamıştım. Sonra baktım ki termal macun artık işlev görmemeye başlamış. Neyse bir şekilde gereken tornavida ve Zalman ZM-STG2 termal macununu satın aldım. 

İş buradan sonra başladı. Makineyi açtıktan sonra PC'ler de alışık olmadığım bir CPU gördüm çünkü kendisi kare yerine dikdörtgen bir cpu'ya sahip. Tam olarak tartışmaların bitmediği bir ortamda örnek 'ortasına bezelye büyüklüğünde macun sıkın, macunu etrafına yayın vs vs' gibi bir kavramlar kargaşasıyla yüzleşip macunu sıktım. Sonuç ise 3 kere makineyi açıp macunlamam oldu. Muhtemelen doğru macunlama yapmıyorum :)

Soruma gelince. İlk termal macunu en doğru bir şekilde nasıl sıkarım? Açıkcası sorunun benden veya termal macun modelinden kaynaklandığını düşündüğüm için CM'ın MasterGel Maker Nano ürününü sipariş etmek istiyorum tavsiye eder misiniz? Yada tavsiye edeceğiniz bir marka model var mı? Birde sorun fan veya başka bir parça da olabilir mi? Fakat sanmıyorum yada sanmak istemiyorum böyle bir hatayı? Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar! 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
mesutcevik (122k puan)
Merhaba,

Termal pasta olarak Noctua NT-H1 Pro-Grade modelini tavsiye ederim. Bazı termal pastalar içerdikleri bileşenler nedeniyle iletken olabiliyorlar. Termal pastayı sürmenin en iyi yolu işlemci üzerinde biraz damlattıktan sonra, kartvizit veya benzeri bir şey ile yüzeye tamamen yayıp, sıva gibi eşit yükseklikte bütün alanı kaplamasını sağlayıp fazlalığı almaktır.
Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

İlgili sorular

1 cevap 169 gösterim
1 cevap 39 gösterim
1 cevap 301 gösterim
23 Kasım 2019 Alım kararı kategorisinde bangez (100 puan) sordu
1 cevap 228 gösterim
...