Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
31 gösterim
Selamlar Mesut abi, ben Rusya'da yurtda yaşayan bi öğrenciyim, düşük fiyatlar nedeniyle bir oyun konsolu almaya karar verdim, ama bu konsolları kullanacağım herhangi bir monitörüm yok (PC monitörü veya TV) ama macbook air 13inç (2017) cihazım var. İnternette biraz araştırma yaptım ve remote play diye bişey varmış ama internet bağlantısı vb. etkileyebiliyo kaliteyi ve ilk kurulumda TV lazım bu yüzden sıcak bakmıyorum. Dedim ki bu işleri bilse bilse Mesut abi bilir ve hemen kaydoldum. Mesut abi bu konsollardan hangisini macbook'a bir adaptör veya herhangi bir cihazla macbook air'e bağlayıp lagsız kablodan mis gibi oynayabilirim (ve kurulumda tv gerektirmemesi gerek) ve bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden cevabın için teşekkürler.
Alım kararı kategorisinde paralaryatmis (100 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Mesut Bey gelmeden fikrimi beyan etmek istiyorum, capture card'lar işinizi görmez mi?

v9zz (510 puan)
v9zz düzenledi
Yanlış biliyosam cahilliğime verin, ama bildiğin kadarıyla capture card'lar oyun içi görüntü kaydı almak için değil mi?
Derinlemesine araştırınca sizin istediğiniz şekilde çalıştığı ancak 1-2 saniyelik gecikme olabildiğinden bahsedilmiş (https://www.quora.com/How-do-I-use-a-laptop-as-a-monitor-for-a-Xbox-One-or-any-console-without-having-a-TV/answer/Bill-Hitchens). Belki de capture card'ın donanımına göre değişiyordur belki usb portunun hız limiti yüzünden olabilir teknik bilgiye sahip değilim. Güncel cihazlarda da böyle bir gecikme var mı bilmiyorum hiç kullanmam gerekmedi çünkü.
Teşekkürler mesut abi en azından hangi konuda araştırmam gerektiği biliyorum artık

İlgili sorular

1 cevap 26 gösterim
26 gösterim 29 Ocak Alım kararı kategorisinde cgdsgrbz93 (100 puan) sordu
1 cevap 248 gösterim
248 gösterim 13 Ağustos 2017 Alım kararı kategorisinde fatihbjk90 (330 puan) sordu
1 cevap 195 gösterim
195 gösterim 24 Şubat 2017 Oyunlar kategorisinde ahmet-melih-donat (100 puan) sordu
1 cevap 64 gösterim
64 gösterim 3 Mayıs 2018 Alım kararı kategorisinde krgl (100 puan) sordu
...