Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
123 gösterim
Selamlar Mesut abi, ben Rusya'da yurtda yaşayan bi öğrenciyim, düşük fiyatlar nedeniyle bir oyun konsolu almaya karar verdim, ama bu konsolları kullanacağım herhangi bir monitörüm yok (PC monitörü veya TV) ama macbook air 13inç (2017) cihazım var. İnternette biraz araştırma yaptım ve remote play diye bişey varmış ama internet bağlantısı vb. etkileyebiliyo kaliteyi ve ilk kurulumda TV lazım bu yüzden sıcak bakmıyorum. Dedim ki bu işleri bilse bilse Mesut abi bilir ve hemen kaydoldum. Mesut abi bu konsollardan hangisini macbook'a bir adaptör veya herhangi bir cihazla macbook air'e bağlayıp lagsız kablodan mis gibi oynayabilirim (ve kurulumda tv gerektirmemesi gerek) ve bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden cevabın için teşekkürler.
Alım kararı kategorisinde paralaryatmis (100 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Mesut Bey gelmeden fikrimi beyan etmek istiyorum, capture card'lar işinizi görmez mi?

v9zz (520 puan)
v9zz düzenledi
Yanlış biliyosam cahilliğime verin, ama bildiğin kadarıyla capture card'lar oyun içi görüntü kaydı almak için değil mi?
Derinlemesine araştırınca sizin istediğiniz şekilde çalıştığı ancak 1-2 saniyelik gecikme olabildiğinden bahsedilmiş (https://www.quora.com/How-do-I-use-a-laptop-as-a-monitor-for-a-Xbox-One-or-any-console-without-having-a-TV/answer/Bill-Hitchens). Belki de capture card'ın donanımına göre değişiyordur belki usb portunun hız limiti yüzünden olabilir teknik bilgiye sahip değilim. Güncel cihazlarda da böyle bir gecikme var mı bilmiyorum hiç kullanmam gerekmedi çünkü.
Teşekkürler mesut abi en azından hangi konuda araştırmam gerektiği biliyorum artık

İlgili sorular

0 cevap 16 gösterim
16 gösterim 17 Mayıs Alım kararı kategorisinde tolgaa7 (100 puan) sordu
1 cevap 115 gösterim
115 gösterim 24 Kasım 2019 Oyunlar kategorisinde t-o-a (100 puan) sordu
0 cevap 54 gösterim
54 gösterim 17 Mart Alım kararı kategorisinde deniz (100 puan) sordu
0 cevap 71 gösterim
2 cevap 51 gösterim
51 gösterim 1 Haziran 2020 Alım kararı kategorisinde alperen_ustabas (100 puan) sordu
...