Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
102 gösterim
Dizüstü Bilgisayar için mx150 ekran kartı nasıl performans açısından ? , Bilgisayar Mühendisliği okuyorum sizce bu ekran kartı bana yeter mi ?  ,  Dizüstü bilgisayar alacağım bütçem max. 5000-5500 tl, bana bu tl civarında önerebileceğiniz bir dizüstü bilgisayar modeli var mı acaba?
Genel kategorisinde cyphex (100 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

MX150 fena bir kart değil. PubG ve benzeri oyunları düşük detayda 720P çözünürlükte oynatabilir ve video işleme benzeri uygulamalarda işlemciye bir nebze yardımcı olabilir.

Fakat soğutma konusunda başarılı bir dizüstü bilgisayarda yer alması şart. MX150 kullanan ultrabook kasaları, çabuk ısındıkları için bu bilgisayarlarda oyun oynamak mümkün olmuyor. Bir süre sonunda işlemci ve GPU çok ısınıp hız düşürdüğü için oyunda anlık donmalar ve FPS düşüşleri meydana geliyor.

Fiyat kriteri ile öneri yapmıyorum. Olur da arasında kaldığınız dizüstü modelleri olursa ben olsam o seçeneklerden hangisini alırdım fikrimi söylerim :)
mesutcevik (122k puan)

İlgili sorular

1 cevap 47 gösterim
47 gösterim 13 Mayıs 2019 Alım kararı kategorisinde tolgalation (100 puan) sordu
1 cevap 94 gösterim
1 cevap 442 gösterim
1 cevap 36 gösterim
36 gösterim 15 Ekim 2018 Alım kararı kategorisinde medral (130 puan) sordu
...