Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Kategoriler

87 gösterim
S..a mesut abi inş bende sizin ektirdiginiz yerde ektirecem ama

Dr yakup bey tüm operasyon boyunca sizinlemiydi.. Operasyonu o mu yaptı.. Bir duyum aldım da operasyonlara girmiyo diye onun için size sormak istedim
Saç ekimi kategorisinde yigido (100 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Saç ekim uzmanları doktor değiller. Geneli, saç ekimi konusunda eğitim almış acil müdahale personeli, hemşire veya narkoz uzmanları oluyor.

Sağlık bakanlığı saç ekimini tanımadığı için hastanelerin kendi bünyesinde bu bölümleri kurup cerrah veya doktor tahsis edemiyor. Kaldı ki işlemi yapanın doktor olması da çok bir şey fark ettirmiyor zira detaylı bilgiden ziyade el alışkanlığı ve yetenek isteyen bir iş.

Bir saç ekim işlemi esnasında 8'e yakın personel görev alıyor. Saç ekimi için greftleri alan, greftleri dizen, kafaya delikleri açan, greftleri deliklere dolduran hep farklı kişiler oluyor.

Tek bir kişi bütün işi yapmıyor yani :)
mesutcevik (116k puan)

İlgili sorular

1 cevap 26 gösterim
26 gösterim 25 Ocak Saç ekimi kategorisinde eyilmazz (100 puan) sordu
1 cevap 23 gösterim
23 gösterim 10 Kasım 2019 Saç ekimi kategorisinde yenmi (100 puan) sordu
1 cevap 14 gösterim
14 gösterim 15 Mart Saç ekimi kategorisinde ert1123 (100 puan) sordu
1 cevap 51 gösterim
51 gösterim 13 Aralık 2019 Saç ekimi kategorisinde hazarzu (100 puan) sordu
0 cevap 71 gösterim
71 gösterim 15 Ekim 2019 Saç ekimi kategorisinde ozan (100 puan) sordu
...