Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Kategoriler

25 gösterim
Merhabalar Mesut abi,

Tekno Donanım adında bir teknoloji sitesi kurduk seninde vermiş olduğun bilgilerle 2 sene evvel. Artık içeriklerimizin gerçekten kaliteli olduğuna inanıyorum. Özgün ve SEO kurallarına mümkün mertebe dikkat ederek içeriklerimizin günlük giriş sayılarını da yeni ekibim ile arttırmayı hedefliyorum.

Ancak sosyal medya platformlarımın takip oranı düşük olduğundan bilhassa da Facebook, ne kadar çok ve kaliteli içerik yazarsak yazalım kitleye ulaşmakta güçlük çekiyoruz. Dolayısı ile de haberimiz ile alakalı gruplarda paylaşım yapmaya özen gösteriyoruz. Spam yapmasak bile belli bir zaman sonra 1-2 haftalık facebook da URL ban yiyoruz.

Yani sorunun kaynağı, kitle bulamadığımızdan, ben inanıyorum ki kitle olsa içeriklerimiz çok okunacak zira bunun bir örneğini gruplarda yaptığımız paylaşımlardan aldığımız geri dönüşlerde rahatlıkla görebiliyoruz.

Bu sosyal medya sorunu için nasıl bir yöntem uygulamalıyım, tavsiyelerin nedir ?
Genel kategorisinde aziz-emre-ozturk (490 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Sosyal medyada büyümek her geçen gün daha zor hale geliyor. Facebook'da işe yarar geri dönüşler alınacak bir sayfa veya grup büyütmek yıllar alacak yoğun bir çaba gerektiriyor.

Özellikle Facebook, yeni markalar için önemini yavaş yavaş kaybediyor. Twitter'da benzer şekilde geç girenin çok çaba harcamadan kitlelere ulaşması zor olan bir yer. Instagram'da hala potansiyel var fakat buradaki hiç bir çalışma 3 ayda sonuç verecek kısa vadeli işler değil.

Çalışman, ilgi çekici, paylaşılmaya değer içeriklerle sürekli twitter ve instagram sayfalarını beslemen lazım.
mesutcevik (116k puan)

İlgili sorular

1 cevap 74 gösterim
74 gösterim 14 Aralık 2018 Genel kategorisinde mfkarabulut (100 puan) sordu
2 cevap 34 gösterim
34 gösterim 13 Ağustos 2019 Genel kategorisinde afrasyab (100 puan) sordu
1 cevap 138 gösterim
1 cevap 58 gösterim
58 gösterim 18 Aralık 2019 Genel kategorisinde benhur945 (100 puan) sordu
...