Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Kategoriler

23 gösterim
Merhabalar Mesut abi,

Tekno Donanım adında bir teknoloji sitesi kurduk seninde vermiş olduğun bilgilerle 2 sene evvel. Artık içeriklerimizin gerçekten kaliteli olduğuna inanıyorum. Özgün ve SEO kurallarına mümkün mertebe dikkat ederek içeriklerimizin günlük giriş sayılarını da yeni ekibim ile arttırmayı hedefliyorum.

Ancak sosyal medya platformlarımın takip oranı düşük olduğundan bilhassa da Facebook, ne kadar çok ve kaliteli içerik yazarsak yazalım kitleye ulaşmakta güçlük çekiyoruz. Dolayısı ile de haberimiz ile alakalı gruplarda paylaşım yapmaya özen gösteriyoruz. Spam yapmasak bile belli bir zaman sonra 1-2 haftalık facebook da URL ban yiyoruz.

Yani sorunun kaynağı, kitle bulamadığımızdan, ben inanıyorum ki kitle olsa içeriklerimiz çok okunacak zira bunun bir örneğini gruplarda yaptığımız paylaşımlardan aldığımız geri dönüşlerde rahatlıkla görebiliyoruz.

Bu sosyal medya sorunu için nasıl bir yöntem uygulamalıyım, tavsiyelerin nedir ?
Genel kategorisinde aziz-emre-ozturk (490 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Sosyal medyada büyümek her geçen gün daha zor hale geliyor. Facebook'da işe yarar geri dönüşler alınacak bir sayfa veya grup büyütmek yıllar alacak yoğun bir çaba gerektiriyor.

Özellikle Facebook, yeni markalar için önemini yavaş yavaş kaybediyor. Twitter'da benzer şekilde geç girenin çok çaba harcamadan kitlelere ulaşması zor olan bir yer. Instagram'da hala potansiyel var fakat buradaki hiç bir çalışma 3 ayda sonuç verecek kısa vadeli işler değil.

Çalışman, ilgi çekici, paylaşılmaya değer içeriklerle sürekli twitter ve instagram sayfalarını beslemen lazım.
mesutcevik (111k puan)

İlgili sorular

1 cevap 70 gösterim
70 gösterim 14 Aralık 2018 Genel kategorisinde mfkarabulut (100 puan) sordu
2 cevap 28 gösterim
28 gösterim 13 Ağustos 2019 Genel kategorisinde afrasyab (100 puan) sordu
1 cevap 130 gösterim
1 cevap 30 gösterim
30 gösterim 18 Aralık 2019 Genel kategorisinde benhur945 (100 puan) sordu
...