Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
13 gösterim
Mesut abi merhaba.

Kasa topladım ve sürüm olarak windows 10 yükledim. Kasada wifi antenim yok. Dolayısı ile ethernet kablosu bağlayarak internete erişmeye çalışıyorum lakin Bağlı-İnternet Erişmi yok ( Ortak Ağ ) - --- ifadesi yer alıyor. Sorun gider desemde hiç bir fayda alamıyorum. Sorun giderici bana sürekli Geçerli IP adresi alınamadı diyor. Bu sefer bağdaştırıc ayarlarından manuel IP ve DNS atıyorum oda olmuyor. Hiç bir türlü o internete bağlanamıyorum ve hata aynı. Ankart vb. Ürünlerin içinden çıkan tüm driverları yükledim. Gittim Usb Wifi anteni aldım driverlarını yükledim internete bağlandım - kopuk kopukta olsa- Cihazda ki tüm bileşenlerin driverlarını güncelledim bu sefer oda internete bağlanılamıyor hatası verdi. Daha önce böyle bir hata ile karşılaştıysan yardımcı olabilirmisin.? Önerilerini bekliyorum teşekkürler.
Alım kararı kategorisinde sincapreyiz (140 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Eğer USB WiFi alıcı ile bağlanırken sürücü güncellemesi sonrası bağlanamaz hale geldiysen sistemde modem ile alakalı olmayan farklı bir sorun var demek ki.

Ethernet kablosunun sorunsuz olduğunu düşünüyorsan sıfırdan kurulum yapıp hiç bir yazılım kurmadan deneme yapmanda fayda var. Eğer yine çalışmaz ise modemden de şüphelenebilirsin.
mesutcevik (110k puan)

İlgili sorular

1 cevap 15 gösterim
1 cevap 70 gösterim
1 cevap 36 gösterim
36 gösterim 17 Ağustos 2017 Alım kararı kategorisinde halit_gomec (170 puan) sordu
...