Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
15 gösterim
Bilgisayarı aldıktan sonra 3. gün ekran gidip bilgisayar kapanıp tekrar açılmamıştı, fanlar dönüyordu ancak VGA ışığı yanıyordu ve açılmıyordu. Garantiye gönderdim geldi ve yine 3. gün görüntü gidip geldi, sonra bilgisayar kapandı tekrar açmaya çalışınca bu VGA ışığı yeniden yandı. Garanti sorun yok deyip gönderdi bu arada. Ekran kartı RX 570, anakart B450M PRO. Arkadaşlar herkesin yardımına ihtiyacım var 3 aydır düzeltemedim garantiden de çözüm çıkmayınca ortada kaldım resmen eğer bakabilirseniz çok mutlu olurum.

Garantinin sözüne güvenirsek  yani pc sağlam dersek sorun nerede olabilir nasıl bulabiliriz. Değişik driverlar kullandım ekran kartı için çözüm olmadı vga ışığı yandıktan sonra parçaları söküp taktıp ve bir süre çalışıp aynı şey tekrar oldu
Donanım sorunları kategorisinde canpikachu (140 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Bulunduğunuz bölgenin elektrik dalgalanması ile ilgili sorunları var mı? Eğer yoksa güç kaynağı öncelikli olmak üzere PC bileşenlerini sağlam olduğuna emin olduğunuz parçalarla tek tek değiştirerek deneme yapmanız gerekiyor.
mesutcevik (111k puan)
Diğer cihazlarımda hiç sorun yaşamadım elektrik konusunda. Bikgisayarı her açmayı başardığımda 3. günde kapadı her seferinde hiç sekmedi ve bu olay 7 8 kere yaşandı bu kadar orjinalini gördünüz mü daha önce :)

İlgili sorular

...