Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
46 gösterim
Merhaba araştırmalarım sonucunda havada kalan ve aklıma takılan bir kaç soru var ve size sormak istedim.

1. Yurt dışından aldığım telefonu kendi üzerime yeni yasa ile kaydettireceğim. Kayıt için zorunlu olan şeyler, pasaport(yeni yurt dışından geldim) ve pasaport sahibinin kendine ait telefon numarası. Lakin kendi üzerime kayıtlı bir sim numaram yok. Bu durumda ne yapabilirim ?

2. Ürünü kayıt ettirdim ve herşeyi tamam fakat ben telefonu 2 sene sonra satmak istersem bu durumda ne yapmam gerekiyor. Okuduğum bilgiler doğrultusunda ürün sadece adına kayıt edilmiş numara ile çalışacak ve başka bir numaralı sim kartla çalışmayacak diye anladım. Yada aynı durum gibi eşime vermek istersem ne yapabilirim?

3. Biliyorsunuz ki teni telefonlarda genelde çift sim kart bulunmakta kayıt yaptırırken şirket hattımı telefona kayıt ettirmek istemem yarın o hattı kullanıp kullanmayacağımı bilmediğim için kaldıki şirket hattı üzerine istesemde kendi üzerime olmadığı için kayıt ettiremiyorum. Böyle telefonlar için kayıttan sonra 2. Hattımı nasıl kullanabilirim?
kapalı
Cep telefonu genel kategorisinde erginton (170 puan)
mesutcevik kapalı

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
BTK nın 120 numaralı destek hattını arıyarak bu sorularımın hepsinin cevabını öğrendim. Durum şöyle ki

1. İsminize ait bir telefon numarası yoksa yani e-devlete girip mobil hat görmüyorsanız izminize ait maalesef kayıt ettiremiyorsunuz. Üzerinize hat çıkartmak zorunlu.

2. 3 sene boyunca telefon sadece pasaport sahibinin ismine ait telefon numaralarında çalıştığı için birilerine satmak çok imkansız fakat eş dosta vermek yada satmak isterseniz tek imkan o kişinin hattını kendi üzerinize alarak olabiliyormuş.

3. 2. Sim Kartta pasaport sahibinin ismine ait numara olmak zorunda imiş. Eğer değilse o hat telefonda çalışmıyormuş.

Umarım faydalı olmuştur :) yeni yasa biraz sert geldi bana :)
erginton (170 puan)
mesutcevik seçti

İlgili sorular

2 cevap 137 gösterim
137 gösterim 4 Eylül 2019 Genel kategorisinde kerem_aydas (120 puan) sordu
1 cevap 61 gösterim
61 gösterim 26 Haziran 2019 Genel kategorisinde oguz10 (100 puan) sordu
1 cevap 20 gösterim
20 gösterim 15 Ekim 2019 Cep telefonu genel kategorisinde 1emre (100 puan) sordu
1 cevap 52 gösterim
...