Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
2.3k gösterim

Merhabalar

Hem pc hem de mobil oyunculuk için kullanmak üzere xbox one gamepad'i aldım. İlk aldığım ürün sağ analog tuşu arada bir merkezde kalmıyordu ve oyunda drifting denilen nişangah kayması yaşıyordum, fakat deadzone ayarı yapılabilen oyunlarda malum ufak bir ayarlama ile bu sorunu hareket mesafesinden birazcık feragat ederek çözebiliyorum. Ancak deadzone ayarı yapılamayan oyunlar var özellikle mobil kısımda hiçbir oyunda bu ayar yok ve sorun yaşamaya devam ediyorum. Bu sebeple Microsoft ile iletişime geçip ürünümü sıfır yeni bir ürün ile değiştirdim ancak bugün yeni gelen ürün eskisinden daha beter çıktı, gene aynı hata ve sürekli sağa kayıyor, ekte ki görselde gözüktüğü gibi x koordinatindaki konumu ne kadar kayık olduğunu görebilirsiniz. Şimdi sorum şu acaba bu gamepadler hepsi belli bir hata payı ile mi üretiliyor yoksa benim şansıma iki kere üst üste aynı hata bulunan sıfır ürün ile karşılaşıyorum? Kıyaslama yapıp bunu anlayabilmek için çevremde kimsede xbox olmadığı için size soruyorum. Mümkünse elinizdeki kumanda ile pc bağlantısı yapıp "Win+R > joy.cpl > xbox gamepad > özellikler" seçerek çıkan pencereden bir ekran görüntüsü atabilir misiniz? Bu şekilde kıyaslama yapıp eğer sizde ki üründe de benzer sapma var ise 3. kez gelecek sıfır ürünün paketini hiç açmadan iade etmeyi düşünüyorum.

Şu zamana kadar denediğim yöntemler:

-Kalibrasyon

-Güncelleme

-Aynı oyun ve aynı ayarlarda Logitech F710 gamepad kusursuz hassasiyette çalışmakta.

-Aynı konuşmayı MS teknik destek ile de yaptım fakat operatör arkadaş işi gereği konuya vakıf olmadığı için ne dediğimi bile anlamadı ve yardımcı olamadı.

Şimdiden vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim.

https://imgur.com/a/g2r0Pvv

https://youtu.be/-MjZtwh7ToU 

Donanım sorunları kategorisinde oyunerbabi (130 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Xbox kontrolcüleri için genel yaşanan bir sorun. Gamepad'in firmware güncellemesi iş görmediyse geri verip bir başkasını denemekte yarar var.
mesutcevik (122k puan)
Tüm yolları denedim hocam çözüm olmadı, işte son olarak başka bir gamepad ile karşılaştırmak kaldı ama görünen o ki tüm modelleri bu şekildeymiş.

İlgili sorular

1 cevap 163 gösterim
163 gösterim 25 Haziran 2018 Genel kategorisinde mevsres (100 puan) sordu
1 cevap 450 gösterim
450 gösterim 26 Mart 2017 Alım kararı kategorisinde fatihbjk90 (330 puan) sordu
1 cevap 409 gösterim
409 gösterim 28 Ocak 2020 Oyunlar kategorisinde deniz (100 puan) sordu
1 cevap 380 gösterim
380 gösterim 14 Nisan 2020 Donanım sorunları kategorisinde deniz (100 puan) sordu
...