Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
109 gösterim
Mesut bey merhaba,

2016 yılından beri late 2015 MacBook Pro kullanıyorum. Artık eskimeye başladı onu satıp model yükseltmek istiyorum. Aklımda onu satarak iPad Pro 12,9" modele geçmek vardı ama 2019 MacBook Pro 13" de aklıma girdi bu aralar. İki cihazı da kullanan birisi olarak hangisini önerirsiniz. Adobe Creative Cloud ve Final Cut kullanıyorum. Onların iPad kısmında karşılıkları LumaFusion ve direkt Adobe CC olarak gelmeye devam ediyor. Kısacası MacBooktan tamamıyla vazgeçip iPad Pro'ya geçmek mantıklı mı sizce ?
Alım kararı kategorisinde orhankarali (130 puan)

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

iPad hiç bir zaman tek başına bir Macbook Pro alternatifi olamaz. iPad ile ultrabook veya Macbook'ları karşılaştırmak daha doğru olur.

iPad Pro ile mobil ortamda video işleme, resim, müzik yapımı, yazılı ve diğer görsel içeriklerin üretimi mümkün. Bu işlerin hepsini de modern bir ultrabook veya Macbook'a göre daha hızlı yaptığını düşünüyorum ama Macbook Pro işlem gücü olarak içerik üretimi konusunda yeterli ve dizüstüler hala daha iPad Pro'ya göre daha ergonomik ve konforlu bir çalışma ortamı sunuyorlar.
mesutcevik (122k puan)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Naçizane; iPad Pro,  Macbook Pro yerini tutamaz. Birinde tam kapasite bir işletim sistemi ve genişletilebilir bağlantılar diğerinde ise mobil ve henüz gelişen olgunlaşmaya, çalışma modelini oturtmaya çalışan mobil bir yapı var. iPad Pro ile Excel kullanabilir mi yada WebStorm açıp kodlanabilir mi? Tabii bu sorular benim için geçerli. İşlemlerde küçücük ekranda daralıyorum öyle söyleyeyim. Video editleme yapılsada cahilce olacak ancak fikrim 4K monitöre klavye,mouse bağlı bir Macbook Pro veya MacOs tadını vermeyeceği yönünde :) 2015 sonu ve 2018 sonu 15' MacBook pro kullanicisi olarak acelen yoksa kasa değişimini bekle derim. Şacma bir öneride olabilir zira ne zaman güncelleme olur meçhul.. 2018-2019 klavye, fan vs gibi geliştirmeler olsada aynı kasa ve klavye yapısı maalesef 2015'den sonra çok zayıf geliyor. İlk başta bunu anlamıyorsun ama zamanla kullandikca anlıyorsun ve geriye gidişi görüyorsun. Tabii bunlar benim kendi gözlemlerim, karar senin. İyi günlerde kullan.
tws (140 puan)

İlgili sorular

1 cevap 66 gösterim
66 gösterim 17 Mayıs 2020 Alım kararı kategorisinde hasangezgin (100 puan) sordu
1 cevap 132 gösterim
132 gösterim 4 Temmuz 2019 Alım kararı kategorisinde beritan_korkusuz (640 puan) sordu
2 cevap 105 gösterim
105 gösterim 19 Mart 2020 Alım kararı kategorisinde selimyavuz (130 puan) sordu
1 cevap 451 gösterim
451 gösterim 7 Haziran 2019 Alım kararı kategorisinde thedifferance (100 puan) sordu
1 cevap 94 gösterim
94 gösterim 1 Ağustos 2019 Alım kararı kategorisinde altug (100 puan) sordu
...