Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
22 gösterim
Bir ara Zenfone 2 ile intel işlemcili telefonlar çıkmıştı. Sonra intel mobil işlemci sektöründen çekildi diye hatırlıyorum. Neden çekildiler?
Donanım / Yazılım kategorisinde hakan52 (100 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Telefon pazarı çok dişli ve eğer iyi bir modeme sahip değilseniz sadece işlemci üretmek de maliyetleri kurtarmıyor. Qualcomm, Mediatek ve Samsung gibi yıllardır işlemci ve modem üreten firmaların patentlerini ihlal etmeden bir şeyler yapmak da oldukça zor.

Rakiplerini performans ve fiyat konusunda geride bırakacak bir ürün ortaya koyamadıkları ve yakın zamanda da koyamayacaklarını bildikleri için bu işi bıraktılar.
mesutcevik (122k puan)

İlgili sorular

1 cevap 40 gösterim
1 cevap 108 gösterim
108 gösterim 30 Nisan 2018 Cep telefonu tercihi kategorisinde avsar_tigin (100 puan) sordu
1 cevap 38 gösterim
38 gösterim 10 Ekim 2019 Cep telefonu tercihi kategorisinde kaanyolde48 (100 puan) sordu
1 cevap 51 gösterim
...