Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
37 gösterim
Selamlar,

İstanbul, Pendik - Güzelyalı semtinde oturuyorum. Sanıyorum bulunduğum çevre baz istasyonlarına uzak, çünkü hem kendi evimde hem de etrafımdaki insanlar evlerinde telefonların çekim gücü konusunda sorun yaşıyor. Yavaş çekmekten de öte, beni arayanlar ulaşamıyor. Aynı semt içinde üç farklı evde oturdum ve hepsinde durum aynı. Örneğin çalışma odamda ve mutfakta telefon hiç çekmezken salonda dâhi ancak balkona yaklaşırsanız iyi çekiyor.

Ayrıca yeni yapı bir bina olduğu için internet altyapısı da henüz bağlanmadı. Fiber kablo hattı çekildi ama Türk Telekom henüz altyapı çalışması yapmadı, aylar önce yaptığımız başvuru öylece bekliyor. Bu sebepten dolayı alabileceğim tek internet hizmeti olan Superbox kullanıyorum. Onda da içinde SIM kart bulunduğu için telefonda yaşadığım gibi yavaşlamalar yaşayabiliyorum. Hatta ilk kurulum yapılacağı zaman teknik servis yetkilisi uzun süre bağlantı testleri yaptı ve zar zor onay aldı.

Yani burada telefon çekmiyor. Bunun için benim kendi imkânlarımla alabileceğim bir önlem, yapabileceğim bir güncelleme vs. var mıdır? Yoksa yapacak bir şey yok, baz istasyonu uzak deyip oturmak mıdır tek seçenek?

Teşekkürler, sevgiler. ✌
Donanım / Yazılım kategorisinde mfurkanakyuz (1.1k puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Evinizde sabit bir interternet varsa telefonun çekim ve görüşme kalitesini arttırmanın en iyi yolu VoLTE&VoWifi özelliğini aktif etmektir. Böylece telefon görüşmelerinizi Wi-Fi üzerinden ev internetine bağlanıp gerçekleştirebilirsiniz. İyi kötü çeken bir Superbox'ınız var diye anlıyorum. Telefon görüşmelerini ona yönlendirmek kalite artışı sağlayabilir. Aşağıda Turkcell'in teknolojiyi açıklayan sayfasına ulaşmak mümkün.

https://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama

Fakat bunun dışında yapılabilecek başka bir şey yok. Superbox'a anten bağlanabiliyor gibi duruyor fakat anten alıp mutlu olan görmedim :) Aşağıdaki adreste Technopat ekibinden Recep Baltaş'ın aldık ama fark olmadı sonuçlu yazısını görebilirsiniz.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/huawei-b618s-22d-icin-anten-turkcell-superbox.632835/

Servis aldığınız operatöre dilekçe yazmak dışında bir şey yapamazsınız.

mesutcevik (122k puan)

İlgili sorular

1 cevap 19 gösterim
19 gösterim 10 Nisan Genel kategorisinde kanvur (100 puan) sordu
1 cevap 30 gösterim
1 cevap 43 gösterim
1 cevap 38 gösterim
38 gösterim 5 Eylül 2019 Donanım / Yazılım kategorisinde volkantipi (100 puan) sordu
1 cevap 70 gösterim
...