Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
118 gösterim

Merhaba 2012 yılında bir macbook air almıştım şuanda pc açılmıyor yani başlatılmıyor. Apple yetkili servisine götürdüm ve yazılım kabul etmediğini ssd sorunu olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler ve fiyat olarak 1800 tl dediler. Şimdi 8 yıllık bir pc için ciddi bir rakam. Sizce dışardan bir ssd alsam daha uygun bir fiyata sorun yaşar mıyım ? Veya sizlerin bir önerisi var mı ssd olarak ?

Alım kararı kategorisinde sezer (100 puan)

2 Cevap

0 beğenilme 1 beğenilmeme
Merhaba,

8 Yıllık bir Pc için büyük bir rakam,ki o pc şuan Video izlemek ve nette sörf yapmaktan başka hiç bir şekilde kullanılacağını düşünmüyorum;bu yüzden de dışarıdan ssd almanın bile gereksiz olduğunu düşünüyorum .

Yeni ssd alıp taksanız bile MacOs güncel sürüm kullanamazsınız.Yani hala günümüzün gerisinde kalmış bir pc olarak devam edecektir.

Hala yaptırmak istiyorsanız dışarıdan ssd alıp kullanabilmek mümkün fakat işletim sistemini sonradan yükleneceği için(Yani Apple Tarafından) sıtabiletisi konusunda sıkıntı çıkarabilir.
beritank76 (6.1k puan)
Anladım ya evet gereksiz bir masrafta böyle çalışmadan durması insanı sinir ediyor :) Teşekkür ederim tavsiyleriniz için değerlendireceğim
0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Bir kaç basit adımda SSD değişimini kendiniz yapabilir ve herhangi bir stabilite sorunu yaşamazsınız. Aşağıdaki adreste yer alan videoda güzel ve detaylı bir anlatım var.

https://www.youtube.com/watch?v=OtQDefwHVAM

mesutcevik (122k puan)
Teşekkürler. Peki önerebileceğiniz bir ssd var mı daha uygunlu fiyatlı ?
Kendim için alıyor olsam Samsung SSD'lere öncelik verirdim.
Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

İlgili sorular

1 cevap 91 gösterim
91 gösterim 1 Ağustos 2019 Alım kararı kategorisinde altug (100 puan) sordu
1 cevap 127 gösterim
127 gösterim 4 Temmuz 2019 Alım kararı kategorisinde beritan_korkusuz (640 puan) sordu
1 cevap 437 gösterim
437 gösterim 7 Haziran 2019 Alım kararı kategorisinde thedifferance (100 puan) sordu
1 cevap 121 gösterim
121 gösterim 7 Temmuz 2019 Alım kararı kategorisinde beritan_korkusuz (640 puan) sordu
...