Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
58 gösterim
Mesut abi merhabalar, fotoğraf düzenlemek için laptop almak istiyorum. Huawei matebook D15 hoşuma giden bir laptop ancak Lightroom ve Photoshop gibi uygulamalar için yeterli olur mu bir bilgim yok. Açıkcası photoshop için işlemci ram bileşenleri mi daha önemli ekran kartı mı daha önemli anlayamadım. Macbook pro almak ister gönül ancak malumun döviz kurları çok yüksek. Bütçem yeterli değil özetlersem. 5000 6000 tl bandında önerebileceğin başka laptop varsa ona da bakarım. Ekran kalitesi olarak bütçem az olduğu için çok ön planda tutmuyorum. Yarı profesyonel freelancer olarak iş de yapıyorum. Bütçem yeterli değilse bu isteklerimi karşılamak için ona göre bekleyip para biriktirmeyi de düşünebilirim. Kısa cevap para biriktir yazmazsan ve sorularıma cevap verirsen memnun olurum. Şimdiden teşekkürler
Alım kararı kategorisinde rash_x (100 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba ,

Photoshop ve Ses işlemeleri için işlemci ve bellekler daha da çok önemli ,Render ve Video Editinden bunların dışında ekran kartıda önemli. Ama yapacağınız projelerin düzeyine göre model tercihinde bulmanız daha iyi olacaktır. Eğer ki giriş seviyesi bir  Laptop arıyorsanız istediğiniz belirttiğiniz model size yeterli olacaktır. Fakat 5000- 6000 Tl arası fiyat bandında ,aşağı yukarı aynı modeller ile karşılaşacaksınız. Eğerki laptop zorunluluk bulundurmuyorsa Orta- Üst seviye projeler için sistem toplayabilirsiniz.Ki kullanacağınız ekranın Ips olmasını tavsiye  ederim.
beritank76 (6.1k puan)

İlgili sorular

1 cevap 90 gösterim
1 cevap 52 gösterim
52 gösterim 18 Aralık 2019 Alım kararı kategorisinde akif (100 puan) sordu
1 cevap 53 gösterim
...