Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
106 gösterim
Bilgisayarımın markası Lenovo Z510 , 6 yıllık bilgisayar. Bilgisayar yük altında ısınıyor aldığımdan beri böyleydi ama şu son dönemde ısınınca kapanmaya başladı işlem gördü ve hala kapanmaya devam ediyor ben de son çare soğutucu almaya karar verdim. Lenovo Z510 için soğutucu tavsiyeniz nedir? Paylaşırsanız çok sevinirim.
kapalı
Alım kararı kategorisinde derindere (160 puan)
derindere kapalı

3 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
Merhaba . arkadaşların önerilerini yapıp düzelme yaşadınızmı.  fan temizliği fan kontrolü , termal macun yenileme gibi . eğer bunları yapıp hala düzelmedi ise.

Denetim masasindan Güç Seçeneklerinden Cpu kullanım oranınızı 100% den   90% lara çekiniz. harici soğutma tabiki size çok katkı sağlayacaktır.
ekeahmet (1.5k puan)
derindere seçti
Tavsiyeniz için teşekkür ederim , Cpu kullanım oranını düşürdükten sonra çözüldü.
1 beğenilme 0 beğenilmeme

Bu tip işe yarar tabi gerekli cpu temizliği ve termal macun değişimi sonrası benim önerim bu olur.

braslitov (240 puan)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba ,

Termal macun  ve laptop genel temizliğini yapınız. Kullanacağınız macun olarak Arctic mx4 veya Cooler Master Mastergel pro tavsiye ederim . Soğutucu olarak da Dark markasına bakmanızı tavsiye ederim , bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.
beritank76 (6.1k puan)

İlgili sorular

1 cevap 43 gösterim
43 gösterim 20 Mayıs 2020 Alım kararı kategorisinde altug (100 puan) sordu
0 cevap 289 gösterim
1 cevap 36 gösterim
36 gösterim 20 Nisan 2020 Donanım sorunları kategorisinde upgrade (110 puan) sordu
1 cevap 140 gösterim
1 cevap 219 gösterim
...