Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
72 gösterim
Merhabalar, Logitech Z506 5+1 surround  ses sistemi aldım ve bunu günlük kullanmakta olduğum bilgisayarıma bağlayacağım. Asus b450m dragon anakartım var, ses sistemini kullanım amacım film izlerken ve oyun oynarken kullanacağım yani ses kaydetme, mikrofon kullanma gibi bir düşüncem yok. Bu amaçlara uygun olarak bilgisayarıma bir ses kartı almalı mıyım, hangi durumlarda 5 hoparlörden ses alabilirim, ses kartı almalı isem hangi tip bir ses kartı olmalı, örneğin USB bağlantılı, yada direk anakarta bağlanan normal ses kartı, yada bir program yazılım? (öğrendiğim kadarıyla youtube izlerken 3 hoparlör ve woofer dan ses geliyor yalnızca desteklenen ses formatlarından tüm hoparlörlerden ses alabiliyorum) bu konularla alakalı gerçekten basit şekilde açıklayıcı bir makale yada videoya rastlayamadım. Teşekkürler.
Alım kararı kategorisinde bora (160 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba kullanmakta olduğunuz anakartin ses kartı chipseti ALC887 ve bununla ilgili internet ortamında bir cok problem yaşayan kullanıcı var. Güncel sürücülerle belki sorunsuz çalışabilir. Ama net birşey diyemiyorum. Belki de harici bir ses kartı ihtiyaç duyabilirsiniz. Creative omni 5+1 ses kartı. Daha önce kendim kullandim ve üst seviye bir ses kartıdır.
ekeahmet (1.5k puan)

İlgili sorular

1 cevap 915 gösterim
1 cevap 486 gösterim
486 gösterim 14 Eylül 2017 Alım kararı kategorisinde dogu_eren (100 puan) sordu
2 cevap 376 gösterim
3 cevap 94 gösterim
94 gösterim 26 Mart 2020 Alım kararı kategorisinde bekir1517 (100 puan) sordu
1 cevap 74 gösterim
74 gösterim 26 Mart 2020 Alım kararı kategorisinde bora (160 puan) sordu
...