Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
53 gösterim

 Merhabalar Mesut Abi, ben yıllar önce İntel'in 1156 ve 1155 sokete geçiş zamanlarında bir iddia atmıştım ortaya, ama bunu kimse doğrulamadı, inkarda etmedi, Olay şöyle gelişti abi, Core İ5 2.Nesil işlemci kullandığım zamanlardı, GPU Z programıyla İntel'in entegre grafik çipinin özelliklerine bakarken programda  "GPU Revizyon numarası" bölümü deaktif duruyor ve üzerine geldiğimde "ATİ grafik işlemcilerinin revizyon numarası yoktur" şeklinde bir açıklama çıkıyordu, biraz işkillendim ama neyse dedim geçtim, daha sonra Brink adında bir oyun vardı, bu oyunu çalıştırmak istediğimde bir hata uyarısı alıyordum ve araştırınca sebebinin grafik işlemciyle alakalı birşey olduğunu öğrendim, bir patch ile bu sorun gideriliyormuş ve işin garibide bu patch ATİ grafik işlemcileri içinmiş, kurdum  ve çalıştı oyun laugh.
  O zamanlar İntel bulunduğum şehirde tanıtım amaçlı bir bayi toplantısı düzenledi, orda işlemcilerini övdüler AMD'yi gömdüler falan, sonrasında Arda LOÇ adında bir elemanları vardı Türkiye satış müdürümüydü neydi, ona konuyla ilgili bir mail attım ondan da bi ses çıkmadı.
   Lafın kısası bu İntel'in grafik çipleri AMD destekli olabilir mi? zira o zamana kadar en rezil on board grafik çiplerini üreten İntel nasıl oldu da böyle bir sıçrama yapmıştı? Belki paranoyaklıktır benimki belki değildir, ama her nekadar azılı rakip gibi görünselerde donanım üreticileri mutlaka aralarında bir bilgi ve teknoloji alışverişi oluyordur diye düşünüyorum ben, Senin bu konuda fikrin nedir abi, 
(Biraz uzunca oldu hakkını helal et wink)

Genel kategorisinde heliosptera (100 puan)
mesutcevik düzenledi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Karşılaştığın olaylar sonrası böyle şüphe duyman normal fakat GPU kısmında Intel ve AMD hiç bir araya gelmedi :)
mesutcevik (115k puan)

İlgili sorular

1 cevap 152 gösterim
152 gösterim 15 Ekim 2018 Genel kategorisinde evrim (600 puan) sordu
1 cevap 656 gösterim
656 gösterim 15 Nisan 2017 Alım kararı kategorisinde sinasi-aygun (180 puan) sordu
1 cevap 366 gösterim
366 gösterim 7 Nisan 2017 Donanım sorunları kategorisinde firat-yapici (100 puan) sordu
2 cevap 73 gösterim
73 gösterim 27 Aralık 2017 Alım kararı kategorisinde (100 puan) sordu
1 cevap 74 gösterim
74 gösterim 6 Eylül 2019 Genel kategorisinde azrailkenan (100 puan) sordu
...