Merhaba,

Burada sorduğunuz soruları hemen değil fakat zaman bulduğum ilk anda cevaplıyorum. Burası açık bir platform ve diğer üyeler de sorularınıza cevap verebilirler. Benim tarafımdan verilen cevaplarda, cevap veren kısmında ismimi ve resmimi görebilirsiniz.

Uzmanı olmadığım ya da emin olmadığım konularda cevap vermiyor ve bunu belirtiyorum. Size cevap veren diğer üyelerin de konu hakkında uzman olmayabileceklerini unutmayın.

Hoşgeldiniz, Mesut Çevik ile Soru-Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
92 gösterim
Mesut Bey merhabalar. Première after photoshop ve lightroom gibi programları kullanmanın yanında aman aman AAA oyun oynayıcısı değilim fakat pubg olsun cs go olsun skyrim gibi oyunlar oynuyorum. Laptop satın alma arefesindeyim msi laptoplarda karar kılmış iken tn panel olduklarını öğrendim. Görüntü işleyeceğim için sıkıntı çıkarabileceğini düşündüm ne kadar doğru veya yanlış bilemiyorum. Lenovo y520 veya dell 7567 ye yöneldim fakat panel konusu bunlarda da canımı sıktı. Bütçe olarak 4000-4500 TL civarı. Daha düşük bütçeye mümkün olur mu bilmiyorum ama pek zannetmiyorum. Önerebileceğiniz laptop var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Alım kararı kategorisinde hasan_degirmenci (100 puan)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Eğer video veya fotoğraf işlenecekse işlemci 7700HQ olmalı bana sorarsan da ekran kartı en az 1050. Şöyle bir baktım ama 4000-4500 arasında bu kriterleri karşılayan ve ekranı IPS olan model göremedim.

Sen yazdığın modellerin IPS ekranlı olduklarına emin misin? Zira ürünler genelde üreticinin sitesinde yazan özellikleri ile Türkiye'de mağazalarda satılan modeller arasında farklılık gösterebilirler. Özellikle fiyat düşükse bir şeylerin daha düşük bütçeli donanımlarla değiştirilmiş olabileceğini aklından çıkartma derim :)
mesutcevik (122k puan)
Maalesef bende bulamadım, verdiğim örneklerde ips panel olmadığından vazgeçmiştim zaten. Bir kere öyle başıma gelmişti mağazaya gittiğimde farklı donanımlarla karşılaşmıştım teşekkür ederim. Peki fotoğraf video işleme kriterlerine uygun laptop önermeniz mümkün mü aynı fiyat aralıklarında belki 3500-4000 civarı da olabilir ama dediğiniz gibi 1050 olan modeller pekde uyguna gelmiyor.

İlgili sorular

1 cevap 60 gösterim
60 gösterim 17 Mayıs 2020 Alım kararı kategorisinde rash_x (100 puan) sordu
2 cevap 321 gösterim
321 gösterim 21 Ağustos 2017 Alım kararı kategorisinde phoenix (100 puan) sordu
1 cevap 122 gösterim
0 cevap 35 gösterim
35 gösterim 18 Haziran 2020 Genel kategorisinde berkin-yildiran (100 puan) sordu
...