Ana Sayfa Genel Android henüz olması gerektiği kadar akıllı değil

Android henüz olması gerektiği kadar akıllı değil

600
5

Evden işe işten eve fark etmez Google Haritalar sürekli açık oluyor. Trafik durumunu görmek, alternatif yol seçeneklerini değerlendirmek için oldukça ideal.

Bu akşam eve gelirken, haritada navigasyon aktif olduğu halde Google Play otomatik güncelleme yapmak için programı kapattı.

Güncelleme sonunda da otomatik olarak açmadı 🙂 elle açtığımda ise kaldığı yerden devam etmek yerine her şeyi baştan girmek gerekiyordu.

Özellikle navigasyon yapan bir uygulamanın aktifken güncelleme bahanesi ile kapatılması ve sonrasında otomatik açılmaması kabul edilemez bir durum.

Bildiğim bir rotada gittiğim için sorun yaşamadım ama bilmediğim bir yolda, programın kapandığı anda önemli bir sapağı geçebilirdim.

Anlaşılan ekibin kullanıcı deneyimi üzerinde biraz daha çalışması gerekiyor.

Önceki İçerik3 Boyutlu yazıcı peşinde
Sonraki İçerikMedia Markt video serisi başlıyor

5 YORUMLAR

 1. Otomatik güncelleme kapalı bende. Bu yüzden böyle bir sorun yaşamadım. Ama google maps e yürüme rotası çizdirin asıl bombayı o zaman görün.

  • Trafiğin yönüne göre rota çiziyor. Google Maps’te ilk çıktığından beri var olan bu özellik yıllardır düzeltilmedi. Bilerek düzeltmiyorlar büyük ihtimalle. Yoksa koca şirketin bundan haberinin olmaması imkansız.

 2. Mesut Bey Merhaba;

  Yandex.Navigasyon derim tek geçerim.
  https://yandex.com.tr/blog/company/yandex-navigasyon-haritalar-da-i-stanbul-haritas-guncellendi
  https://yandex.com.tr/blog/company/park-yerleri-guncellenen-haritalarda-yerini-ald

  Hem haritaları güncelliyorlar hem de Google’a göre kat kat önde. (Sesli komut, doğru yaya rotası vs)
  Google’ın haritaları Türkiye geneli güncellemeyi en son geçen yıl almıştı. O da 3 yıl sonra. 🙂
  O süreden sonra İstanbul ve çevresi için büyük güncellemeler (3. Köprü, Avrasya Tüneli vs.) eklense bile aynı şeyi (yani bu parça güncellemeleri) Ankara için söylemek imkansız.
  Geçen yıl yapılan güncellemede var olan yolu silmiş adamlar. Yarım yamalak güncelleme yapmışlar.

  Yandex bu konuda daha başarılı. Türkiye’ye çıktığından beri takip ediyorum ve servislerini kullanıyorum. Genel olarak yıllık olmakla birlikte ülke çapında bir kaç ayda bir parça güncellemeleri de yayınlıyorlar.
  Haritalar ile ilgili hata bildirildiğinde karşınızda bir muhatap var. Dönüş alıyorsunuz. Google’da bu yok.

  Donanımhaber forumunda daha detaylı bir karşılaştırma yazmıştım.
  https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=123062077

 3. Google Başarsoft’tan veri almayı bıraktığından beri ileri değil geri gidiyor. Başarsoft bu işi layıkıyla yapabiliyor. Aldığı parayı da hak ediyor.

 4. Türkiye’de Play Store’da var ise sayet, WAZE uygulamasini ben Almanya’da kullaniyorum. Kisiler anlik degisiklikleri/olaylari kendileri yoldayken bir dokunusla bildirebiliyor. Tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz