Param olsa alırdım serisinde bu sefer sahip olmak istediğim taşınabilir teknolojik cihazlara yer verdim. Kısa kısa neden seçtiğimle ilgili notlar da var. Şimdi uzatmadan listemize geçelim.

DELL XPS 15 2017

Eğer yanınızda sürekli taşıyacağınız Windows yüklü bir bilgisayara ihtiyaç duyuyorsanız, Dell XPS serisi üzerine dizüstü tanımam.

2015 model bir Dell XPS 13 kullanıcısı olarak aklım hep harici ekran kartı sayesinde çok daha yüksek video işleme performansı sunan ve büyük ekranıyla da işi kolaylaştıran Dell XPS 15 serisinde oldu.

2017’de harici ekran kartı 2GB bellekli de olsa Nvidia GTX 1050 ile değiştirildi. Çerçevesize yakın mükemmel 4K ekranı, üst seviye işçiliğe sahip karbon fiber ve alüminyum ile harmanlanan kasası ile bu cihaz sahip olunması gerekenlerin başında yer alıyor.

[Ürüne git]

Samsung T3 Taşınabilir SSD 2TB

Çok pahalı hem de çok ama sonuç olarak param olsaydı ilk alacağım taşınabilir teknolojik cihazlardan biri.

Boyutları yanında yüksek hızı iyi dizayn edilmiş alüminyum kasası taşınabilir SSD’ler içinde Samsung T3 serisini rakipsiz yapıyor. Çok detaya gerek yok aşağıda Erdi’nin yaptığı enfes bir inceleme mevcut.

[Ürüne git]

Logitech MX Master Kablosuz Fare

Dell XPS 15’in touchpad kısmı çok çok iyi ama eğer video işleme gibi profesyonel işler yapacaksınız bir fareye ihtiyacınız var demektir. Logitech MX Master, uzun süredir piyasada olan bir ürün ve hem micro USB alıcısı hem de bluetooth üzerinden cihazlara bağlanabiliyor.

Boyutları taşınabilir bir fare için büyük ama profesyonel kullanım için fazlasıyla uygun. Şarjlı olması pil bulma derdinden kurtarıyor ve tek şarjla 40 gün çalışması da büyük kolaylık sağlıyor.

MX Master; 4 dakikalık şarj ile 1 gün boyunca kullanılabiliyor oluşu, şarj edilirken kullanıma izin veren tasarımı ile gerçek bir kullanıcı dostu. Şu sıralar fiyatı düşmüş durumda.

[Ürüne git]

Sony MDR-ZX770BN Bluetooth Kulaklık

Yolculuk sırasında müzik dinleyenler için en büyük teknolojik iyilik Aktif Gürültü Engelleme teknolojisidir. Sony’nin yeni nesil kulaklıkları kablosuz rahatlığı, yüksek ses kalitesi ve aktif gürültü engelleme ile buluşturuyor.

Kısa süreli deneme şansım olsa da sonuçlar beni çok memnun etti. Fiyat olarak çok korkutucu bir seviyede değil aslında. Belki yakın zamanda bir tane edinirim 🙂

[Ürüne git]

Kablolarla sıkıntısı olmayanlar Bose QuietComfort 25, aktif gürültü engelleme özellikli kulaklıklara da göz atabilirler. Yine sınıfının en iyilerinden biri.

[Ürüne git]

Everki Beacon Dizüstü Çantası

Onca şey aldık bunları bir arada taşımak için iyi bir çantaya ihtiyacımız var. Bu konuda seçenek çok ve neredeyse sınırsız fakat son dönemde gözüme takılan bir model var.

Everki’nin sırt çantası modeli hem kolay ulaşılabilir bir çok göze sahip hem de oldukça şık duruyor. Yanındaki konsol taşıma çantası ise onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri.

[Ürüne git]

Ya siz?

Taşınabilir teknoloji dendiğinde listede bu da mutlaka olmalı dediğiniz bir şey var mı? Param olsa mutlaka alırdım dediğiniz şeyleri yorumlarda paylaşın 🙂

Önceki İçerikUzun uçuşlar için öneriler | Yanımıza ne almalı? Nasıl hazırlanmalı?
Sonraki İçerikZamanda yolculuk 21 yıllık serüven ve 2005-2006 yıllarındaki PC bileşenlerim

5 YORUMLAR

    • Çok güzel görünüyor fakat içindekilere hırsızlar ulaşamadığı gibi biz de pek kolay ulaşamıyoruz 🙂 Bir kulaklık almak istesen ya da hızlıca bir USB belleği çıkartacak olsan çantayı tamamen açıp içindeki her şeyi ortaya sermek gerekiyor gibi geldi bana.

  1. logitech mouse amazon almanya’da 8 gün önce 47 euro’ya düşmüş. ekstra vergi binmediği ve kargo bedava olduğu için gayet uyguna geliyor. bi alarm kurup fiyatı düşünce alabilirsin mesut abi.

  2. Kulaklık olarak, Logitech G933.

    Bilgisayar olarak, Asus ROG GX800VH. Oyun oynamak istediğim zaman harici ekran kartını bağlar, oynarım. Oyun oynamayacaksam hafif olacağı için rahat taşırım.

    Çantayı beğendim, güzelmiş.

    Fare olarak Logitech G502 alırdım sanırım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz