1. Merhaba,

Bir süre önce ilk yazısını yayınladığım Aliexpress üzerinden sipariş geçip memnun kaldığım ürünler serisine devam ediyorum. Serinin 2. yazıcı Stüdyo malzemeleri üzerine. Çalışma odamda canlı yayın yapmak ve ses kaydı almak için oluşturduğum ortamda kullanmak için bir çok cihaz kullanıyorum.

Aliexpress üzerinden siparişini geçip sonrasında memnun kaldığım ürünler listesinin bir kısmı şu şekilde;

1. C905W pil şarj cihazı

Çalışma odamda sadece ses ve görüntü kaydı için kullandığım cihazlar değil, kablosuz fare, gamepad, klavye gibi bir çok cihaz da çalışabilmek için kalem pile ihtiyaç duyuyor. Bu bağlamda hızlı ve uygun fiyatlı bir şarj cihazına ihtiyacım oldu ve aşağıdaki ürünü sipariş ettim.

Memnun kalınca 2 tane daha aldım 🙂

[Ürüne git]

Original C905W 4 Slots LCD Display Smart Intelligent Battery Charger for AA / AAA NiCd NiMh Rechargeable Batteries

2. Mikrofon için yaylı tutma kolu

AT-2020 USB kondenser mikrofonu alalı neredeyse 10 yıla yaklaşıyor. Hala alternatiflerine bakmıyorum, işimi fazla fazla görüyor.

Bu güzel mikrofonu yayın esnasında rahat kullanabilmek adına yaylı bir mikrofon koluna ihtiyaç duydum ve sipariş geçtim.

İşini gayet iyi yapıyor. Masaya sabitleyip kullanıyorsunuz ve yalama olup sonrasında gevşemiyor. Eğer kondansatör mikrofon sahibiyseniz mutlaka alın derim.

[Ürüne Git]

NB-35 Extendable Recording Microphone Boom Scissor Arm Stand Holder with Clip Table Mounting Clamp

3. Mikrofon için pop filter

Kondansatör mikrofonlarda ideal kayıt için mikrofonun ses kaynağına olabildiğince yakın olması gerekiyor. Eğer mikrofon üzerinde herhangi bir sünger veya pop filter yoksa ağzınızdan çıkan hava ses kaydında patlama ve çatlamalara neden olabilir.

Bu aksaklıkların önüne geçmek için bir pop filter alıyor ve mikrofonla ağzınız arasına koyuyorsunuz. Sorun büyük ölçüde çözülüyor 🙂

[Ürüne Git]

2016 Hotsale Double Layer Studio Microphone Mic Wind Screen Pop Filter/ Swivel Mount / Mask Shied For Speaking Recording EN4107

4. 4 duylu Soft Box fotoğraf ve video ışığı

İster PC başında canlı yayın yapın, ister ürün incelemesi çekin; eğer iyi aydınlatmaya sahip değilseniz keskin ve canlı renklere sahip videolar oluşturmanız çok zor.

4 duylu bu setin 2 tane anahtarı var. Her bir anahtara 2 duy bağlı. Böylece az ışık ve çok ışık için 2 farklı düzen oluşturma veya ışık gücünü %50 veya %100 arasında değiştirme şansınız oluyor.

Kullanımı pratik. Satıcıdan Avrupa priz istemeyi unutmayın. Unutmayın bu ışıklar ayaksız satılırlar.

[Ürüne Git]

 

Photographic Equipment Photo Studio Soft Box Kit Video Four-capped Lamp Holder Lighting+50*70cm Softbox Photo Box
1
2
Önceki İçerikSoru-Cevap sistemine gelen sorulardan öne çıkanlar
Sonraki İçerikParam olsa alırdım #3 | Çevre bileşenleri

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz