Ana Sayfa Ne diyorum ben 2017 nasıl geçti, 2018’de neler yapmayı planlıyorum?

2017 nasıl geçti, 2018’de neler yapmayı planlıyorum?

211
4

Bir seneyi daha devirdik. Çocuk sahibi olduktan sonra sanki zaman daha hızlı akar oldu. Belki de zaman hep böyle hızlı akıyordu da erken yaşlarda olduğumuz için umursamıyorduk bilemiyorum 🙂 2017, bir çok yeni projeyi hayata geçirdiğim ve hedeflerime büyük oranda ulaştığım bir yıl oldu. 2018’den de beklentilerim büyük. Yine çok çalışacağımız bir yıl olacak ama bu tempoya alışığız. Sağlık problemleri yaşamadığımız sürece sorun yok.

2017 içinde 3 önemli hedefim vardı. Bunlarda ilki MesutCevik.com’u daha aktif kullanmak ve burayı benimle iletişim kurmak isteyenler, soruları olup cevap arayanlar için bir köprü haline getirmekti. Yıl boyunca 92 farklı içerik 35000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Soru-Cevap bölümüne gelen 500’ün üzerinde teknik soruya cevap verip ziyaretçilere yardımcı olmaya çalıştım.

İş ve aileme ayırdığım zamandan arta kalan sürede ilgilendiğim blog sayfam için hedeflerimi aştığımı söylebilirim. İlginize teşekkür ediyorum 2018 içinde daha fazla içerik ve çok daha hızlı bir sunucu ile sayfayı farklı bir noktaya çıkarmayı deneyeceğim. Hedef 2017’yi en az ikiye katlamak olacak 🙂

Bir diğer önemli hedefim ise benim özel ilgi alanım olan canlı yayın konusunda sektörde farklı bir şeyler yaparak kullanıcılarda güzel hatıralar bırakmaktı. Mesut Çevik ile Canlı serisi 3 ay önce ilk konuğum olan Shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan ile farklılaştı ve açık söylemek gerekirse benim hayal ettiğimin çok ötesinde bir ilgi ile karşılandı.

Her bölümü benim için ayrı keyif olan seride izleyicinin de benzer duyguları paylaştığını görmek enerjimi arttıran bir etki yaptı. 2018’de formatı izleyicinin daha fazla katılabileceği bir hale getirerek devam ettirmeyi planlıyorum.

Benim için en önemli olay ise 1e1 zamanından beri hazırlayıp sunduğum Teknoloji Oyun Programı formatının devamı 2si1’in enerjisini arttırmak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktı. 1e1’in animasyonları ve kurgusu için neredeyse her bölüm ofiste sabahlardım 🙂 Bu çalışmanın ödülü ise seyircinin pozitif yorumları olurdu.

2si1’de ne yazık ki partner kısmında yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu pozitif dönüşü bir türlü yakalayamamak, bu yıl içinde beni en çok düşündüren konuydu diyebilirim.

Enis Kirazoğlu’nun programa katılması ile aradığım enerjiyi yakaladığımı ilk programı çekerken hissetmiştim. İzleyicilerimizin geri dönüşleri de bizi yanıltmadı ve Donanım Haber’in Teknoloji Oyun Programı 2si1, özlenen enerjisi ile geri döndü. 2018 içinde serinin izleyiciyi daha fazla içine alan yeni şekli ile evrim geçirdiğine şahit olacaksınız.

Peki hali hazırda devam eden projeler yanında 2018’de neler yapmayı planlıyorum?

Beni çok heyecanlandıran ve şu anda detayları bir kaç kişinin bildiği bir girişim projem var. Prototip aşamasını başarı ile tamamladığımız bir oyun donanımı geliştiriyorum ve eğer 2018’de aradığım desteği bulabilirsem bu donanımı satışa hazır hale getirmeyi planlıyorum. Aslına bakarsanız kişisel beklentilerim içinde en büyüğü bu. Patent başvurularının durumuma göre konu hakkında daha fazla detayı sizlerle paylaşıyor olurum.

Donanım Haber özelindeki planlar içinse 2018, üniversite ziyaretleri ve kullanıcı buluşmaları konusunda daha etkin olduğumuz bir yıl olacak. İstanbul dışındaki sevenlerimizle daha sık bir araya gelmeye çalışacağız. Bu kimi zaman iş ortaklarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik nedeniyle kimi zaman da sadece bir şeyler için sohbet etmek için bir araya geldiğimiz buluşmalar şeklinde olabilir. Hazırlıklara başladık 🙂

Yayın formatımızdaki değişimi özellikle son 1 ayda daha fazla hissetmişsinizdir diye düşünüyorum. Masaya bağımlı ve teknik ağırlıklı inceleme formatını değiştirerek işin içine yoğun kullanıcı deneyiminin katıldığı bir hale getirmeye çalışıyorum. Ürünleri incelerken ve sizlere anlatırken bir kullanıcı olarak ben para verip alır mıydım, nesini sevdim, nesini kullanırken zorlandım bu konuları dile getirdiğim içerikler hazırlıyorum.

Sonuç olarak bir incelemede bizden beklenen cevap çoğunlukla para vermeye değer mi yoksa değmez mi oluyor. Ürettiğim içeriklerde kullanıcıların bu cevaba daha kolay ulaşmasını sağlayacağım.

2si1, Mobilite, Mesut Çevik ile Canlı gibi programlarımız yanına yenilerini ekleyeceğiz. Şu anda 2 farklı program için planlarımız tamamlandı 🙂 içerikleri sürpriz olsun.

2018’de Bölüm Sonu Canavarı için de büyük planlarımız var. 2017, BSC’nin yeniden yapılandığı bir dönem oldu. Bu yapılanma henüz tamamlanmadı. Amacımız 2018’in ilk çeyreğinde yenilenmeyi tamamlamak ve sektöre dinamik yeni nesil bir oyun, teknoloji platformu kazandırmak. Umarım sonuç hepinizi mutlu eder.

2018’in dilediğiniz her şeyin gerçekleştiği, sağlık ve huzur dolu bir yıl olmasını dilerim. Birlikte olduğumuz için çok mutluyum.

Sevgi ve selamlarımla 🙂 Mutlu Yıllar.

 

 

Önceki İçerikYoutube’da takip edilesi Türkçe kanallar
Sonraki İçerik1,5 Dolara harika bir mikrofon buldum!

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz